آشنایی با لاج پرونده مهاجرتی استرالیا

تقاضای مهاجرت به استرالیا به ویژه در سال‌های اخیر با افزایش قابل توجهی همراه بوده است. کیفیت بالای زندگی، امکانات و رسیدگی مناسب بهداشتی و درمانی، فرصت‌های شغلی ایده‌آل، آموزش عالی و قرارگیری دانشگاه‌های این کشور در رتبه‌های برتر جهان از مهم‌ترین دلایل رشد جمعیت مهاجر در استرالیاست.

دولت استرالیا جهت صدور ویزا برای متقاضیان خارجی که در بیرون از این کشور زندگی می‌کنند، ضمن ارائه برنامه‌های مختلف مهاجرت؛ شرایط، قوانین و مدارک مختلفی را درنظر گرفته است. به فرآیند ارسال درخواست تکمیل‌شده شخص متقاضی مهاجرت به وزارت مهاجرت استرالیا و حفاظت از مرزها (DIBP) یا سفارت (کنسولگری)، برای دریافت مجوز اقامت در این کشور، Lodge یا لاج پرونده مهاجرتی گفته می‌شود که یکی از مهم‌ترین مراحل درخواست ویزای استرالیاست.

بنابراین اگر قصد مهاجرت به استرالیا را دارید، لازم است ابتدا یکی از برنامه‌های مهاجرتی به این کشور را طبق وضعیت و شرایط خود انتخاب کرده و پس از آن برای تکمیل فرآیند درخواست ویزای استرالیا مدارک خود را به مسئولین وزارت مهاجرت یا کنسولگری ارسال کنید. ضمن اینکه یکی از اصلی‌ترین شرایط لاج ویزای استرالیا، اقامت در خارج از این کشور هنگام ارسال مدارک است.
روش‌های لاج پرونده مهاجرت به استرالیا
سالانه تعداد زیادی از درخواست‌های مهاجرین برای اخذ ویزای استرالیا به اداره مهاجرت این کشور ارسال می‌شود. مسئولین مهاجرت این کشور برای ارزیابی و تعیین صلاحیت متقاضیان اقامت، مدارک مختلفی را درخواست می‌کنند. از این رو جهت سهولت فرآیند صدور ویزا دو روش زیر برای طی‌کردن مراحل لاج پرونده مهاجرتی معرفی شده است:

۱) لاج ویزا آنلاین
یکی از راحت‌ترین روش‌ها در لاج پرونده مهاجرتی استرالیا که البته صرفه‌جویی قابل توجهی در زمان هم از مزیت‌های آن به شمار می‌رود، ارسال مدارک به صورت آنلاین یا لاج ویزای آنلاین است.

برای شروع لازم است که یک حساب کاربری در بخش ImmiAccount ایجاد کنید. در واقع این حساب کاربری (اکانت کاربری)، این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا بتوانید تمامی برنامه‌های ویزای آنلاین خود را در یک مکان ایجاد کرده و آن را مدیریت کنید. درواقع می‌توانید از حساب کاربری خود در بررسی موارد زیر کمک بگیرید:

ارسال درخواست ویزای استرالیا
پرداخت هزینه‌ها
ارائه مدارک
پیگیری وضعیت درخواست ویزای استرالیا
به‌روزکردن اطلاعات شخصی
بررسی جزئیات پرونده ویزای استرالیا
اضافه‌کردن اسناد و مدارک در صورت لزوم
دریافت هشدار در صورت تغییر وضعیت برنامه مهاجرت متقاضی (در صورت موافقت متقاضی) از طریق ایمیل و…
پیگیری پیشرفت برنامه مهاجرتی خود
پس از تکمیل فرم‌های مرتبط با درخواست ویزای استرالیا و اسکن مدارک مورد نیاز، هزینه لاج استرالیا را باید با استفاده از کارت‌های اعتباری (ویزاکارت یا هرکارت اعتباری مورد تأیید استرالیا) و به صورت آنلاین پرداخت کنید.
۲) لاج ویزا آفلاین
در صورتی‌که امکان استفاده از لاج آنلاین استرالیا به هر دلیلی برایتان فراهم نبود، می‌توانید از لاج آفلاین برای تکمیل روند درخواست ویزای استرالیا کمک بگیرید.

البته این روش برای تمامی ویزاها قابل اجرا نیست و تنها شامل برخی از ویزاهای مهاجرت به استرالیا می‌شود. در این روش متقاضیان مهاجرت استرالیا ابتدا باید یک حساب کاربری (در سایت اصلی اداره مهاجرت استرالیا) ایجاد کرده و فرم‌های مربوط به درخواست ویزا را دانلود کنند. پس از آنکه تمامی فرم‌ها کامل شد، باید آن‌ها را به همراه هزینه لاج استرالیا به مرکز درخواست ویزای این کشور (AVAC)، ارسال کنند. در اینجا نکته‌ای وجود دارد که نباید از آن غافل شد؛ متاسفانه برخی از متقاضیان، درخواست ویزای خود را به کمیسیون عالی استرالیا ارسال می‌کنند که این کار اشتباهی است و ممکن است روند بررسی و دریافت اقامت استرالیا را با مشکل مواجه کند.

مدارک مورد نیاز جهت لاج (Lodge) پرونده

تمامی مدارکی که در هنگام تکمیل فرم‌های مرتبط با درخواست ویزای استرالیا از شما درخواست می‌شود، باید بدون هیچ کم ‌و کاست و به درستی ارسال شود. در صورتی‌ که این مدارک کامل نباشند، ممکن است با درخواست ویزای شما موافقت نشود. زمانی‌ که حساب کاربری ایجاد می‌کنید، باید تمامی اسناد و مدارک درخواستی را از طریق پرونده الکترونیکی که برایتان ایجاد شده است، ارسال کنید.

با توجه به نوع ویزای درخواستی و هدف‌تان از مهاجرت به استرالیا احتمال دارد مدارک و سندهای متفاوتی از شما خواسته شود. به طور کلی ارسال مدارک زیر برای لاج پرونده مهاجرتی استرالیا ضروری است:

مدارک اثبات هویت
مدارک گذرنامه یا پاسپورت
مدارک مهارت‌های زبان انگلیسی
گواهی نداشتن سوء پیشینه
گواهی اثبات سلامت جسمی و روانی (تست مدیکال استرالیا)
مدارک تحصیلی (در صورت نیاز)
مدارک اثبات تمکن مالی
مدارک اثبات سوابق کاری، مهارت و تخصص (در صورت نیاز)
همانطور که قبلا هم اشاره شد، با توجه به اعلام هدفتان برای مهاجرت به استرالیا (مهاجرت کاری، مهاجرت تحصیلی، مهاجرت موقت، مهاجرت دائم و…)، مدارکی که از شما درخواست می‌شود، متفاوت خواهد بود. بنابراین پیش از اسکن، آپلود و ارسال آن‌ها به صورت آنلاین یا آفلاین، تمامی اسناد مورد نیاز برای اخذ ویزای استرالیا را تکمیل و سپس نسبت به ارسال آن‌ها اقدام کنید. به‌ویژه اگر از لاج آفلاین مدارک خود را به اداره مهاجرت استرالیا ارسال می‌کنید؛ زیرا به روند بررسی و ارزیابی درخواست اقامتتان سرعت می‌دهید.

البته مراجعه به یک موسسه مهاجرت به استرالیا و کمک‌گرفتن از افراد متخصص در زمینه مهاجرت باعث می‌شود که از انجام اشتباهات غیر عمد جلوگیری شود که معمولا به دلیل نداشتن اطلاعات کافی از جریان مهاجرت به استرالیا اتفاق می‌افتد.
هزینه لاج (Lodge) استرالیا
هزینه لاج با توجه به روش‌های مهاجرت به استرالیا متفاوت است. مثلا نمی‌توان مقدار مشخصی برای هزینه لاج آنلاین و آفلاین در تمامی روش‌های مهاجرت استرالیا اعلام کرد. چون هر برنامه مهاجرتی شرایط، قوانین و هزینه‌های مشخص‌شده‌ای دارد و طبیعی است که با یکدیگر متفاوت باشد. اما در بیشتر مواقع اگر به صورت آنلاین درخواست دهید هزینه بایگانی دولتی برای ویزا 360 دلار و اگر درخواست خود را از طریق پست ارسال کنید، 80 دلار خواهد بود.

اما برای اطلاع دقیق از هزینه‌ها بهتر است به سایت اصلی مهاجرت استرالیا مراجعه کنید و با انتخاب برنامه مهاجرتی و استفاده از یکی از روش‌های ارسال مدارک ویزا به استرالیا از مقدار دقیق هزینه لاج پرونده مهاجرتی مطلع شوید.

روش پرداخت هزینه لاج پرونده

با توجه به اینکه در کجا زندگی می‌کنید و درخواستتان را از چه طریقی ارسال کرده‌اید، روش‌های مختلفی برای پرداخت هزینه لاج پرونده مهاجرتی وجود دارد. درنظر داشته باشید که اگر پرداخت‌تان انجام نشود، درخواست شما برای بررسی مدارک و اسناد مربوط به اخذ ویزای استرالیا معتبر نخواهد بود.

یکی از امن‌ترین و سریع‌ترین روش‌های پرداخت هزینه لاج استرالیا، روش آنلاین است. تمامی پرداخت‌ها به دلار استرالیا محاسبه می‌شود. ضمن اینکه تفاوتی نمی‌کند که چگونه این کار را انجام می‌دهید اما لازم است که پیش از پرداخت هزینه، حتما با مؤسسه مالی ارتباط بگیرید و آن‌ها را در جریان قرار دهید. اگر این کار را انجام ندهید، ممکن است پرداخت شما رد شود یا مؤسسه مالی از شما هزینه‌های اضافی یا هزینه‌های تبدیل ارز درخواست کند.

می‌توانید از ImmiAccount اقدام کنید. هر شش ماه یک‌بار قیمت ارزهای خارجی توسط اداره مهاجرت استرالیا تعیین می‌شود. از این رو هزینه درخواست ویزا یا شهروندی، مطابق نرخ تبدیل، افزایش یا کاهش خواهد یافت. پرداخت هزینه لاج پرونده مهاجرت با روش‌های زیر امکان‌پذیر است:

کارت‌های اعتباری مورد تأیید استرالیا(مانند مستر کارت استرالیا)
کیف پول اینترنتی یا حساب پی پال (PayPal)
یونی پی (UnionPay): از شرکت‌های خدمات مالی و ارزی بوده که مرکز آن در چین است. این شرکت انواع دبیت کارت، کردیت کارت و… را ارائه می‌دهد.
بی پی (BPAY): سیستم پرداخت الکترونیکی صورت حساب در استرالیاست که پرداخت‌ها را از طریق تسهیلات بانکداری آنلاین، تلفن همراه یا تلفن مؤسسه مالی به سازمان‌هایی که صورت حساب‌های BPAY آن‌ها ثبت شده است، امکان پذیر می‌سازد.

این مطالب را از دست ندهید
آدرس ارتباطی ما

شعبه سیدنی: 8Payten street, Putney NSW 

شعبه ملبورن: 25A Tunstall Square, Doncaster East  ​​

شعبه شیراز: ارم،  خیابان نارون،  نبش کوچه ۸

شماره تماس استرالیا: 270 335 424 61+

شماره تماس ایران:   1111 922 903 98+

تلفکس : 2407 229 713 98+

واتساپ : 1111 922 903 98+ 

واتساپ :  270 335 424 61+

اینستاگرام : masood.hassanshahi

ایمیل  : info@iselectaustralia.com

 

درباره گروه مهاجرتی آی سِلِکت استرالیا

شماره ثبت شرکت در استرالیا:   636837726

شماره رجیستری در سازمان مارا:     2117704 

شماره رجیستری در سازمان مترجمان ناتی:    CPN8PN31V