ویزای بریجینگ استرالیا برای اقامت موقت

همانطور که می دانید برای سفر و یا  مهاجرت به استرالیا، ویزاهای مختلفی در نظر گرفته شده است. برخی از این ویزاها موقت و برخی دائمی هستند. در بین انواع ویزای استرالیا، ویزای بریجینگ برای افرادی که در خاک استرالیا حضور دارند، نام آشناتر است. در حالت کلی چنانچه مهاجری در استرالیا اقامت داشته باشد و این اقامت موقت باشد، باید برای مدت زمانی که در استرالیاست درخواست ویزای بریج کند.

ویزای بریجینگ استرالیا با توجه به شرایط و درخواست مهاجر صادر می شود. بطور مثال ممکن است این ویزا برای افرادی صادر شود که ویزای موقت قبلی آنها(مثلا ویزای تحصیلی) منقضی شده است. در این صورت در فاصله زمانی صدور ویزای جدید(ممکن است مجددا موقت و یا دائم باشد) اخذا ویزا بریج الزامی ست. ویزای بریجینگ، ویزای اصلی محسوب نمی شود اما برای افرادی که مجبور به اقامت موقت در استرالیا هستند، کارگشا و مفید است. حتی افرادی که بصورت غیرقانونی وارد استرالیا شده اند باید تا زمانی که شرایط خروج آنها از کشور فراهم شود، این ویزا را دریافت کنند.

انواع ویزای بریجینگ Bridging:

ویزای بریجینگ Bridging یک ویزای موقت است که به فرد اجازه می دهد تا برای مدت زمانی مشخص در استرالیا اقامت کند. ویزای بریج شش نوع است با اخذ هر یک از آنها، حقوق متفاوتی خواهید داشت. معمولا ویزای موقت قبلی شما تاثیر زیادی در ویزای بریج دارد.

ویزا Bridging Visa A یا (BVA):

BVA یک ویزای موقت است که برای افرادی کاربرد دارد که با در اختیار داشتن ویزایی معتبر، متقاضی نوع دیگری از ویزا و یا تمدید آن هستند (یا درخواست استیناف خود را به محاکم و یا دادگاه های تجدید نظر تسلیم می کنند). در واقع این ویزا موقت است و فقط اجازه می دهد پس از اتمام ویزای اصلی در حالی که درخواست ویزای اصلی جدیدتان در حال بررسی ست، در استرالیا اقامت کنید.

ویزا Bridging Visa B یا (BVB):

ویزای BVB نیز یک ویزای موقت برای افرادی است که ویزای بریج BVA دارند و قصد دارند به خارج از استرالیا سفر کنند. در واقع ویزای بریج BVB اجازه ورود و خروج از استرالیا را می دهد در حالی که درخواست ویزای اصلی شما در حال بررسی ست. در صورتی که در مدت زمان اعتبار ویزا به استراليا برگرديد، می توانید به اقامت خود در استراليا ادامه دهید تا جواب نهایی درخواست ویزایتان اعلام شود.

ویزا Bridging Visa C یا (BVC):

ویزا بریج BVC برای افراد غیر مقیمی کاربرد دارد که به صورت غیر قانونی در استرالیا ساکن هستند و داوطلبانه پروندۀ تقاضای دریافت ویزای مشخصی را ارائه می دهند (یا درخواست استیناف خود را به محاکم و یا دادگاه های تجدید نظر تسلیم می کنند). این افراد پیش از این ویزای مشخصی نداشته اند و در صورتی که از استرالیا خارج شوند دیگر حق ورود به استرالیا را ندارند.

ویزا Bridging Visa D یا (BVD):

ویزای بریج BVD برای افراد غیر مقیمی کاربرد دارد که به صورت غیر قانونی در استرالیا ساکن هستند و قادرند در مدت ۵ روز برای یک ویزای اصلی‌ اقدام کنند. این ویزا به شما حق کار و حق برگشت به کشوردر صورت خروج را نمی دهد.

ویزا Bridging Visa E یا (BVE):

ویزای موقت BVE برای آن دسته از افراد غیر مقیمی که به صورت غیر قانونی در استرالیا ساکن هستند و قصد ترک استرالیا را دارند، صادر می شود. در واقع این ویزا به یک فرد مقیم غیرقانونی فرصت می دهد که شرایطی مانند تهیه بلیط هواپیما را برای ترک استرالیا فراهم کند.

ویزا Bridging Visa F یا (BVF):

ویزای BVF برای افرادی صادر می شود که به گفته پلیس می توانند در تحقیقات کشف جرم و اجرای عدالت کمک کنند. پلیسی که جرم در کشور محل خدمت او صورت گرفته می تواند با گواهینامه ماموریت جنایی به منظور تعقیب متهم به مدت 30 روز در استرالیا اقامت کند.

ویزا Bridging Visa R یا (BVR):

ویزای موقت BVR معمولا با مداخله وزارتخانه برای افرادی صادر می شود که در بازداشتگاه اداره مهاجرت استرالیا هستند و برای ترک استرالیا همکاری کرده اند ولی خروجشان به دلایل موجه هنوز امکان پذیر نشده است.

این مطالب را از دست ندهید
آدرس ارتباطی ما

شعبه سیدنی: 8Payten street, Putney NSW 

شعبه ملبورن: 25A Tunstall Square, Doncaster East  ​​

شعبه شیراز: ارم،  خیابان نارون،  نبش کوچه ۸

شماره تماس استرالیا: 270 335 424 61+

شماره تماس ایران:   1111 922 903 98+

تلفکس : 2407 229 713 98+

واتساپ : 1111 922 903 98+ 

واتساپ :  270 335 424 61+

اینستاگرام : masood.hassanshahi

ایمیل  : info@iselectaustralia.com

 

درباره گروه مهاجرتی آی سِلِکت استرالیا

شماره ثبت شرکت در استرالیا:   636837726

شماره رجیستری در سازمان مارا:     2117704 

شماره رجیستری در سازمان مترجمان ناتی:    CPN8PN31V