قوانین کشور استرالیا چیست؟

شهروندان و افراد مقیم استرالیا باید از قوانین کشور استرالیا پیروی کنند. سیستم قضایی کشور استرالیا مستقل از دولت آن است. تمام افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند باید قبل از سفر حتماً از راهنما و مشاور مهاجرت خود بخواهند نحوه اعمال قانون را برای خود و خانواده‌تان شرح دهد. یکی از مهم‌ترین دلایل آگاهی از قوانین کشور استرالیا این است که شما و خانواده‌تان امنیت داشته باشید و از دردسر دور بمانید. با دانستن قوانین اساسی و پایه می‌توانید درک بهتری از زندگی جدید خود در استرالیا داشته باشید و زودتر در این کشور جا بیافتید. در این مقاله سعی کردیم یک سری از قانون‌های کلی را برای شما شرح دهیم. به‌خاطر داشته باشید که در هریک از زمینه‌ها همواره گروه یا مؤسساتی وجود دارند که در صورت بروز مشکل به شما کمک کنند.

کشور استرالیا جامعه‌ای چندفرهنگی دارد که از مهاجران فرهنگ‌ها و ادیان مختلف تشکیل شده است. مردم استرالیا اصول و ارزش‌های مشترک فراوانی دارند که آن‌ها را با یکدیگر متحد کرده است. چهار اصل اساسی در سیستم حقوقی استرالیا شامل برابری در پیشگاه قانون، انصاف، حق نمایندگی و شفافیت است. آیین و سنت‌های دینی متفاوتی در کنار فرهنگ‌های مختلف در نظام حقوقی سکولار (غیردینی) استرالیا وجود دارند. در نتیجه همه‌ی مردم آزاد هستند که فرهنگ و اعتقادات خود را داشته باشند و بر اساس آن زندگی کنند. از طرفی دیگر تمام استرالیایی‌ها باید اصول و ارزش‌های مشترک میان همه و حقوق آزادی‌های دیگری را رعایت کنند.

این اصول و ارزش‌های مشترک عبارت‌اند از:

آزادی بیان
آزادی در ارتباطات
آزادی شرکت در گردهمایی
آزادی در انتخاب دین
آزادی حرکت
احترام به آزادی و حقوق افراد
تعهد به رعایت قوانین کشور استرالیا
دموکراسی پارلمانی
فرصت‌های کاری و اجتماعی برابر برای تمام مردم (بدون توجه به جنسیت، قومیت، کشور زادگاه و دین)
پذیرش گوناگونی فرهنگی
روح برابری که سبب احترام متقابل، عدالت و کمک به نیازمندان می‌شود.

قوانین کشور استرالیا دررابطه‌با رانندگی

قوانین کشور استرالیا دررابطه‌با رانندگی چندان پیچیده نیستند اما تفاوت زیادی با قوانین کشور ایران دارند. رانندگان در این کشور بادقت بسیار زیاد و جدیت بالایی رانندگی می‌کنند و حتی در ترافیک یا اتوبان‌ها شما نظم خاصی را شاهد خواهید بود. همه‌ی رانندگان در این کشور باید بااحتیاط زیاد رانندگی کند، به‌ویژه باتوجه‌به وجود حیوانات آزاد در اطراف جاده‌های مناطق خارج از شهر و مخصوصاً در هنگام شب؛ تخلفات رانندگی جریمه‌های بسیار سنگین دارد. در نتیجه عادت کردن به شرایط خاص رانندگی در استرالیا امری ضروری است. هر ایالت و منطقه‌ای در استرالیا قوانین رانندگی خاصی دارند اما اصلی‌ترین و اساسی‌ترین قانون رانندگی در استرالیا، رانندگی از سمت چپ جاده و خیابان است. اگر شما از کشوری مهاجرت کنید که رانندگان آنجا از سمت راست جاده رانندگی می‌کنند، ممکن است هنگام رانندگی در استرالیا سردرگم شوید. درعین‌حال اگر شما از سایر رانندگان پیروی کنید و بااحتیاط برانید دچار سردرگمی نمی‌شوید.

پلیس استرالیا

پلیس استرالیا جزو کارکنان دولت محسوب می‌شوند و وظیفه‌ی برقراری نظم، صلح، امنیت و آرامش در جامعه را دارد. هر منطقه از استرالیا و هر ایالت نیروی پلیس ویژه‌ی خود را دارد و پلیس فدرال استرالیا نیز نیروهای پلیس سراسری به شمار می‌آیند. قوانین کشور استرالیا به‌طورکلی یکسان است اما هر منطقه و ایالتی قوانین جزئی مربوط به خود را دارد. نیروی پلیس استرالیا جزو ارتش و نیروهای مسلح این کشور نیست. شما نباید به‌هیچ‌عنوان از پلیس استرالیا بترسید، اما لازم است به آن‌ها احترام بگذارید و همیشه دستورات آن‌ها را اجرا کنید.

قوانین کشور استرالیا دررابطه‌با ازدواج

مردم در استرالیا این آزادی را دارند که با هر فردی دوست داشتند ازدواج کنند. یکی از شروط ازدواج قانونی سن بالای ۱۸ سال است اما در برخی شرایط خاص افراد بالای ۱۶ سال هم می‌توانند با حکم دادگاه و به میل خودشان ازدواج کنند. فردی که ازدواج کرده است قانوناً نمی‌تواند با فرد دیگری ازدواج کند، مگر اینکه بیوه شده و یا طلاق‌گرفته باشد. “دو همسری” یا “چندهمسری” به معنای ازدواج هم‌زمان با چند نفر است که خلاف قانون در استرالیا می‌باشد و کسانی که مرتکب این جرم شوند به زندان برده می‌شوند.

مجبور کردن کسی به ازدواج جرمی خیلی جدی در استرالیا است و مجازات کیفری شدیدی دارد. افراد باید بدون تحت‌فشار قرارگرفتن، اجبار یا اینکه کسی آنها را فریب بدهد ازدواج کنند. ازدواج‌های از قبل برنامه‌ریزی شده که طرفین با رضایت کامل و میل خود آن را انتخاب می‌کنند در استرالیا قانونی و مجاز است. در ضمن باید بدانید که سنت جهیزیه یا مهریه دادن در استرالیا مرسوم نیست.

قوانین کشور استرالیا درباره‌ی برخورد با مقامات دولتی

شما وقتی مهاجرت به استرالیا را انتخاب می‌کنید، پس از ورود به کشور قطعاً با مأمورین و مسئولین سازمان‌های دولتی گوناگون برخورد خواهید داشت. مسئولین و مقامات دولتی باید طبق قوانین با افراد رفتار کنند و در ارائه خدمات خیلی سختگیرانه پیرو قانون باشند تا کارشان حرفه‌ای و عادلانه باشد. هیچ‌وقت به‌منظور اینکه کارتان بهتر انجام شود به یک مأمور یا مسئول دولت پول ندهید. این کار تخلف محسوب می‌شود و اگر پول یا هر نوع رشوه‌ای پیشنهاد دهید، مجازات کیفری خواهد داشت.

قوانین کشور استرالیا درباره‌ی دین

استرالیا کشوری است که دین رسمی ندارد و همه مردم آزاد هستند تا دین خود را انتخاب کنند. ادیانی که در کشور استرالیا رواج دارند شامل مسیحیت، یهودیت، اسلام، بودایی، هندو و … است. مردم استرالیا می‌توانند تا زمانی که از قانون پیروی می‌کنند، سنت‌ها و آیین‌های مذهبی خودشان را داشته باشند. قوانین کشور استرالیا درباره دین اعتبار رسمی و حقوقی ندارند.

قوانین کشور استرالیا درباره‌ی خشونت خانگی و خانوادگی

دولت استرالیا به‌هیچ‌عنوان خشونت خانگی و خانوادگی را تحمل نمی‌کند و این موارد مجازات سنگینی دارد. شخصی که مرتکب خشونت خانگی و خانوادگی شود، چه مرد باشد و چه زن، ممکن است زندانی شود. خشونت خانگی و خانوادگی شامل رفتارها یا تهدیدهایی می‌شود که فرد برای کنترل شریک زندگی یا کودک انجام می‌دهد و با ایجاد ترس امنیت آن‌ها را تهدید می‌کند.

قوانین کشور استرالیا درباره‌ی بدرفتاری با کودکان

تنبیه بدنی یا کتک زدن کودکان جهت تربیت و ایجاد انضباط در استرالیا پذیرفته نیست. کودکان تحت حمایت قانون کشور استرالیا در برابر بدرفتاری یا خشونت در خانه و یا مدرسه محافظت می‌شوند. این بدرفتاری‌ها شامل سوءرفتار فیزیکی، روانی یا جنسی می‌باشد. بدرفتاری با کودکان در استرالیا از هر نوعی که باشد یکی از جرم‌هایی است که مجازات کیفری شدیدی دارد. دولت در برخی موارد حتی شاید کودکی را که مورد خشونت و بدرفتاری قرار گرفته است از خانواده‌اش بگیرد تا امنیت او را حفظ کند.

قوانین کشور استرالیا درباره‌ی اسلحه و چاقو

قوانین کشور استرالیا درباره‌ی اسلحه و چاقو خیلی سخت‌گیرانه است برای مالکیت سلاح‌های گرم و سلاح‌های دیگر باید ابتدا مجوز بگیرید. در استرالیا چاقو معمولاً یک سلاح خطرناک به شمار می‌آید و همراه داشتن آن در مکان‌های عمومی تخلف است. قوانین و مجازات‌های حمل سلاح در ایالت‌ها و نقاط مختلف با هم تفاوت دارد.

آدرس ارتباطی ما

شعبه سیدنی: 8Payten street, Putney NSW 

شعبه ملبورن: 25A Tunstall Square, Doncaster East  ​​

شعبه شیراز: ارم،  خیابان نارون،  نبش کوچه ۸

شماره تماس استرالیا: 270 335 424 61+

شماره تماس ایران:   1111 922 903 98+

تلفکس : 2407 229 713 98+

واتساپ : 1111 922 903 98+ 

واتساپ :  270 335 424 61+

اینستاگرام : masood.hassanshahi

ایمیل  : info@iselectaustralia.com

 

درباره گروه مهاجرتی آی سِلِکت استرالیا

شماره ثبت شرکت در استرالیا:   636837726

شماره رجیستری در سازمان مارا:     2117704 

شماره رجیستری در سازمان مترجمان ناتی:    CPN8PN31V